ZEGAR NOCY GUŚLARZY – Jarosław Jaśnikowski

czw, 20 maja, 2010

Aktualności, Obrazy

ZEGAR NOCY GUŚLARZY – Jarosław Jaśnikowski

Zegar nocy guślarzy

Mroczna noc, czarcia noc… hen tam w mrocznej puszczy, ciemnej kniei, zawisł zegar, który to dziwne czasy odmierza. Tam to Diabeł z Aniołem się zeszli. Jeden z nich mroczną świtę wiedźm, topielców i szkaradztwa wszelkiego ma za sobą, drugi prawych mędrców sprowadził, rycerzy mężnych przy prawicy swej postawił. Nad zegarem targi prawią, o dusze ludzkie, o czas władzy nad człekiem prostym. Cyrograf miedzy niebem a piekłem spisywać będą.
Tej nocy Przewodnik sprowadził mnie na miejsce, gdzie ani dobro, ani zło nie ma władzy. Ze starego kufra garnce różnorakie wyciągną pełne ziół i ogień pod żeliwnym kotłem rozpaliwszy, magiczny wywar zaczął czynić. To dzięki niemu mam poznać prawdziwa ludzką naturę. Choć mam obawy, czy będę w stanie okiełznać taką potężną wiedzę i kim się stanę, kiedy poznam człowieka tak do końca, tak ostatecznie. Czekam z niecierpliwością i z niepokojem. Tam nade mną Diabeł z Aniołem nadal czynią targi , nad mą duszą, a dla mnie zaczyna się Noc Guślarzy.

Obraz ten namalowałem pod wpływem Cudownej płyty zespołu LAO CHE „Gusła”, którą to wszystkim polecam.

100 x 70 cm - Obraz olejny, Obraz naciągnięty na blejtram, Obraz malowany na płótnie.

100 x 70 cm – Obraz olejny, Obraz naciągnięty na blejtram, Obraz malowany na płótnie.

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Jarosława Jaśnikowskiego: https://www.touchofart.eu/galeria/Jaroslaw-Jasnikowski/

, , , , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 3,00 na 5)
Loading...

Dodaj komentarz

*