Zdzisław Majrowski przedstawia kruchość i tajemniczość życia.

nie, Mar 20, 2011

Aktualności, Ludzie

Zdzisław Majrowski przedstawia kruchość i tajemniczość życia.

Współczesny mistrz.

Constantin Majrowski przedstawia kruchość i tajemniczość życia wysokimi umiejętnościami i pasją.

Jesteśmy niezmiernie dumni i szczęśliwi z faktu, że możemy zaprezentować wam prace Constantina Majrowskiego (Meyro – red.). Ze względu na nietuzinkową rozmaitość i artystyczne męstwo zasługuje on na naszą nagrodę artysty tygodnia. Maluje w wielu różnych stylach i mistrzowsko dostosowuje technikę, aby tworzyć prace wprost wybitne. Urodzony w Warszawie Majrowski wystawiał swoje prace przez ponad 30 lat, warsztat swój doskonalił tworząc kopie wielkich mistrzów 17 wieku.

Jego prace wyróżnia techniczna doskonałość i żywa atmosfera. Bukiet kwiatów jest dziełem pełnym świeżości i splendoru. Każdy element obrazu żyje na płótnie, wytwarza energię i historię poza ramami. Malowane przez niego kobiety poruszają się z gracją tancerki pomiędzy meblami w sypialniach. Perspektywa ucieka w dystans kształtów i tekstur. Jego tematami są marzące dziewczyny pochłaniane przez kwiaty i sen lub kochanków oczekujących kontynuacji doświadczeń. Młodość i naiwność styka się z samotnością doświadczeń.

Kiedy przestawia się na abstrakcję udaje mu się uchwycić prawdziwą istotę uczuć i chwil z umiejętnością i pasją ośrodków. Cieniowane indygo topi się w ciemności, ograniczone kontrastującymi krawędziami połowicznie zrealizowanych form. Elektryzujące biele przechodzą przez podstawy błękitów. Światła miasta znajdują odzwierciedlenie w nicości, która otacza je poprzez kształty budowli. Jego malarstwo zawiera subtelne sugestie głębi i wysokość, promieniujące z emocjonalnego jądra ciemności. Widzi, że nawet zduszony miejski korek zawiera aurę niestabilności. Tajemnicza jakość światła jest zrobiona fachowo, posiada równie niematerialne cechy rano,  wieczorem lub bladą błogość wesela. Majowski jest malarzem, który sprawia, że rzemiosło artysty wydaje się łatwe. Jego prace znajdują się w wielu wyjątkowych kolekcjach w całej Europie i Ameryce, a my jesteśmy zachwyceni, że jesteśmy w stanie zaprezentować jego prace tutaj.

Źródło: Londonart

Zdzisław Majrowski

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Zdzisława Majrowskiego: https://www.touchofart.eu/galeria/Zdzislaw-Majrowski/

, , , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 na 5)
Loading...

Dodaj komentarz

*