Wystawa Krzysztofa Musiała w Galerii Warehouse

pt, Lis 19, 2010

Ludzie, Obrazy, Polscy artyści, sztuka

Wystawa Krzysztofa Musiała w Galerii Warehouse

Galeria WAREHOUSE – Magazyn Sztuki

Zaprasza na wernisaż wystawy Krzysztofa Musiała 03.12.2010 o godz. 19:00, Warszawa ul. Cybernetyki 2, budynek II.

Wystawa czynna do 24.12.2010.


WAREHOUSE_wystawa_Krzysztof_Musiala

O ARTYŚCIE
„Obrazy Krzysztofa Musiała mówią do nas – odbiorców jego sztuki – językiem aktualnym, współczesnym, odwołują się do naszej rzeczywistości.

Artysta, w prezentowanych w  Galerii WAREHOUSE –  Magazyn Sztuki pracach, posługuje się swego typu kadrami, scenami z naszego  (a także prawdopodobnie z  jego życia), angażuje nas emocjonalnie, tworzy opowieści – historie, wobec których nie możemy pozostać obojętni.  Te z pozoru proste, zwyczajne historie uchwycone zostały poprzez niezwykłą umiejętność obserwacji artysty. Odnajdziemy tutaj opowieści o ludzkim życiu, o naszych radościach, smutkach, zwątpieniach.  Poprzez  użycie pewnego schematu – zwielokrotnienie zarysu postaci – pojawia się tutaj pytanie: kogo dotyczą ukazane historie?  Już nie tylko artysty, lecz także odbiorcy. To my patrząc na te fragmenty opowieści odnajdujemy w nich swoje własne życie.  A to budzi emocje, skojarzenia. Nagle uświadamiamy sobie, że wracamy do naszych  ulotnych wspomnień, chwil. To jak kadry o czymś ważnym, o tym kim jesteśmy?

Krzysztof Musiał świetnie gra formą i intensywnym kolorem – co jeszcze bardziej podkreśla treść (dopełnia ją) – po prostu miłego oglądania!”

Zuzanna Jędrzejewska
Malarstwo Krzysztofa Musiała prezentowane było w wielu uznanych galeriach w kraju: w Warszawie (Galeria K. Napiórkowskiej, Pałac Królikarnia), Krakowie (Centrum Sztuki Współczesnej), Poznaniu (Poznańska Galeria Nowa), Szczecinie (Zamek Książąt Pomorskich). Twórczość artysty stała się swoistym towarem eksportowym polskiego malarstwa współczesnego, a jego obrazy wystawiane były w galeriach Anglii (The Bloxham Galleries, Young Polish Art 2005 – Londyn) , Niemiec (Wystawa Polskiej Sztuki Współczesnej, w ramach programu KulturSommer – Schleswig-Holstein – Pinneberg), Danii(Lys Over Lolland – Ridehuset), Hiszpanii (Instistuto Barceloned de Arte Reial Cercle Artistic).

O GALERII
Galeria WAREHOUSE – Magazyn Sztuki to nowopowstała galeria sztuki współczesnej, która mieści się na warszawskim Mokotowie przy ulicy Cybernetyki 2.

Założyciel galerii postawił sobie za cel rozhermetyzowanie środowiska artystycznego, ich twórczości oraz większe otwarcie  i pokazanie współczesnej sztuki szerszemu gronu odbiorców. Promocja młodych twórców ma być elementem kreowania dobrze pojętej mody na sztukę. Działalność galerii koncentruje się na promocji artystów młodego pokolenia, zarówno twórców o ugruntowanej pozycji, jak również absolwentów uczelni artystycznych wchodzących na rynek sztuki. W tym celu aktywnie współpracuje z instytucjami i podmiotami publicznymi oraz pozyskuje mecenat w świecie biznesu. WAREHOUSE oferuje współczesne malarstwo sztalugowe, grafikę, rzeźbę i fotografię. Przestronne wnętrza galerii to ponad 200 m 2 powierzchni wystawienniczej i sprzedażowej, które dają możliwość nieskrępowanego wyrazu artystycznego wystawiającym artystom, a klientom i sprzedającym niemałą przestrzeń ekspozycyjną.

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Krzysztofa Musiała: https://www.touchofart.eu/galeria/Krzysztof-Musial/

, , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 9 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

*