TRAKTAT O MANEKINACH

śr, Mar 7, 2012

Aktualności, Ludzie

TRAKTAT O MANEKINACH

„Zbyt długo żyliśmy pod terrorem niedościgłej doskonałości Demiurga. Zbyt długo doskonałość jego tworu paraliżowała naszą własną twórczość. Nie chcemy z nim konkurować. Nie mamy ambicji mu dorównać. Chcemy być twórcami we własnej, niższej sferze, pragniemy dla siebie twórczości, pragniemy rozkoszy twórczej, pragniemy – jednym słowem – demiurgii.” Cytatem ze „Sklepów Cynamonowych” Brunona Schulza pragniemy rozpocząć wystawę, jak i naprowadzić widza na właściwy tor pojmowania poszczególnych obrazów. Z tą jedynie różnicą wobec Schulzowskiej diatryby, że stawiając własne manekiny, nie tworzymy ich od podstaw, a obudowujemy je jedynie formą w najbardziej dla człowieczeństwa charakterystyczne atrybuty.

Wystawa „Traktat o manekinach” powstała z chęci zwrócenia uwagi na kondycję człowieka i jego ingrediencje psychologiczne nań się składających. Co w efekcie daje retrospektywny przegląd doświadczeń społecznych, w oparciu o przeżycia każdego z uczestników.

Wystawa ma na celu ukazanie i skłonienie do przemyśleń nad tymi „problemami”. Z racji, że każdy z plastyków bezwstydnie urzeczywistnia własne doświadczenia, mamy nadzieje, że tym posunięciem, widz tym bardziej będzie skłonny do przemyślenia, choćby nad własnym ego.

– Karolina Romańska
– Magdalena Rechłowicz
– Piotr Kolanko
– Piotr Mosur
– Talat Darvinoğlu

Traktat o manekinach

, , , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

*