Ryszard Tyszkiewicz – malarstwo cz.2

pon, Kwi 16, 2012

Aktualności, Ludzie, Obrazy

Ryszard Tyszkiewicz – malarstwo cz.2

Kilka słów o Tyszkiewiczu…

Ryszard Tyszkiewicz urodził się 3 kwietnia 1959r. w Cieplicach. Od najmłodszych lat przejawiał zdolności plastyczne, które z pewnością odziedziczył po matce. Już jako młody artysta cieszył się uznaniem wśród znawców sztuki. Świadczą o tym liczne, zdobyte przez niego nagrody:

Stary Gdańsk

Stary Gdańsk

I nagroda na Plenerze Rzeźbiarskim- Świeradów Zdrój 1977r

Wyróżnienie na Wystawie Poplenerowej- Janowice Wielkie 1977r.

Wyróżnienie w konkursie „60 lat Wielkiego Października”
i inne.

Jerzego Dudę-Gracza Tyszkiewicz poznaje w 1979r. Jak już wspomniałam  w poprzednim artykule, mistrz wywarł na młodego artystę ogromny wpływ, pomagając mu doszlifować warsztat oraz odnaleźć własny, unikalny styl.

Staw w puszczy

Staw w puszczy

Ważnym etapem w życiu malarza było wstąpienie do grupy „Zdrada”.  Można uznać, że „Zdrada” stanowiła niejako „przejście” z amatorstwa do profesjonalizmu. Ten etap życia również przyniósł Tyszkiewiczowi satysfakcję i wyróżnienia.

Przełomowym momentem w życiu artysty stał się rok 1980.  To wtedy Ministerstwo Kultury i Sztuki po zapoznaniu się z działalnością twórczą oraz pracami artysty nadało Ryszardowi Tyszkiewiczowi zawód artysty plastyka. Od tej pory Tyszkiewicz brał udział w wystawach i konkursach dla profesjonalistów.

Wiejski Młyn

Wiejski Młyn

Ciche letnie popołudnieCiche letnie popołudni

Źródło: Kamila Polańska- Głowacz, Malarstwo współczesnego artysty Ryszarda Tyszkiewicza. Pozytywne i negatywne aspekty współpracy malarza z galeriami sztuki, Kraków 2011r.

 

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Ryszarda Tyszkiewicza: https://www.touchofart.eu/galeria/Ryszard-Tyszkiewicz/

, , , , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

*