Ryszard Tyszkiewicz – malarstwo cz.1

czw, Lut 16, 2012

Aktualności, Ludzie

Ryszard Tyszkiewicz – malarstwo cz.1

Mimo, iż Ryszard Tyszkiewicz nie jest jeszcze Artystą ogólnie rozpoznawanym, ma grono swoich miłośników na terenie całego Dolnego Śląska. Z jego twórczością możemy zetknąć się w galeriach wrocławskich, czy jeleniogórMaki pełne życiaskich, a także w wielu galeriach internetowych, m.in. www.touchofart.eu Mówi się, że Obrazy Tyszkiewicza uszlachetnią każde wnętrze, nadadzą mu szyk i wyjątkowy klimat XIX wieku. „Piękno w poetyckiej formie” – pisze Anna Trojanowska.

Artysta przedstawia przede wszystkim krajobrazy mieTargowa niedziela Kraków XIXwjskie, klimatyczne pejzaże, różnorodne kompozycje kwiatowe, a także tzw. „obrazy duszy”.  Cechuje go wielki upór w dążeniu do postawionego sobie celu, który z konsekwencją stara się osiągnąć.

Swoją drogę artystyczną Tyszkiewicz rozpoczął w Jeleniej Górze, gdzie nawiązał współpracę z Jerzym Dudą-Graczem, dlatego też we wczesnych pracach Tyszkiewicza odnajdziemy ślady jego nauczyciela.

Most pośród złotej jesieni

Puszcza Białowieska

Źródło: Kamila Polańska- Głowacz, Malarstwo współczesnego artysty Ryszarda Tyszkiewicza. Pozytywne i negatywne aspekty współpracy malarza z galeriami sztuki, Kraków 2011r.

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Ryszarda Tyszkiewicza: https://www.touchofart.eu/galeria/Ryszard-Tyszkiewicz/

, , , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

*