MOJE WIDZENIE ŚWIATA ROBERT ROMANOWICZ

czw, Paź 22, 2009

Ludzie

MOJE WIDZENIE ŚWIATA ROBERT ROMANOWICZ

Moje malowanie  nie do końca jest postrzeganie jako tradycyjne tworzenie obrazów. To co finalnie widzimy na moich deskach czy skrawkach przede wszystkim starych gazet,  fragmentów książek to 10% przemyśleń i szkiców wstępnych a 90% spontaniczności
i przypadku. Dlatego największą frajdę sprawia mi przyglądanie się gotowemu obrazowi
i wymyślanie krótkich historyjek do tego co ilustrują. Często bywa tak, że już na początku, na etapie szkiców nadaję imiona postaciom, tworzę pewne związki między nimi, tak że odbiorcy patrząc na dany obraz przywołują w pamięci poprzednie, opowiadają sobie ich historie, wymyślają nowe.

Miło widzieć dorosłe osoby interesujące się obrazami pozornie tylko skierowanymi do młodszych.

Techniki jakich używam cały czas się zmieniają, ulepszają. Swoją technikę określam jako „mixmedia” bo do tworzenia ilustracji, obrazów używam niemal wszystkiego co akurat mam pod ręką. Lubię malować farbami prosto z tubki a samo mieszanie odbywa się już bezpośrednio na obrazie. Nie lubię brudzić kolorów, są zbyt ładne żeby je gasić czernią.

Ostatnie moje prace, jak je określam „deski”, to praktycznie kolaże. Farby, wycinanki z gazet, koronki czy nawet puszki łączą się i mieszają tworząc ilustracje, które tak bardzo lubię.

Dla mnie moje obrazy są czymś więcej niż tylko tym, co może zawisnąć na ścianie. Staram się pokazać, że moje „deski” swobodnie funkcjonują jako coś, co stoi na szafce lub jest oparte o ścianę, i że mogą zaistnieć w każdym pomieszczeniu. A dodatkowym atutem jest to, że zawsze wywołują u ludzi uśmiech na twarzy i chyba o to chodzi.

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Roberta Romanowicza: https://www.touchofart.eu/galeria/Robert-Romanowicz/

, ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 43 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.

Administrator serwisu www.malago.pl

Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 głosów, średnia: 5,00 na 5)
Loading...

Dodaj komentarz

*