Malago – Twoje centrum malarstwa – startujemy

czw, Cze 11, 2009

Moje widzenie Świata

Witamy serdecznie wszystkich artystów, kolekcjonerów i miłośników sztuki. W odpowiedzi na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku sztuki w Polsce postanowiliśmy stworzyć PORTAL o łatwej do zapamiętania nazwie www.malago.pl

Dzięki tej bardzo popularnej formie wypowiedzi będziemy chcieli przedstawić Państwu świat sztuki ze szczególnym uwzględnieniem współczesnego malarstwa polskiego. Mamy zamiar pisać o ciekawostkach i aktualnościach. Co jakiś czas zdamy reportaż z wystaw współczesnych polskich artystów. Nasi eksperci doradzą początkującym twórcom jak stawiać pierwsze kroki w wybranych tematach malarskich.

Naszą aspiracją jest także poprowadzenie szkółki, w której jasno zostaną zobrazowane zagadnienia związane z powstawaniem obrazu.

Opiszemy podstawowe techniki, sposoby mieszania farb, dobór odpowiednich narzędzi.

Podpowiemy gdzie można tanio kupić niezbędne, przy stawianiu pierwszych kroków materiały plastyczne. Być może nakłonimy artystów do zdradzenia wypracowanych technik malarskich, do zwierzeń na temat ich sposobu postrzegania świata.

Zajmiemy się także tematami bardziej przyziemnymi. Napiszemy czym różni się farba olejna od akrylowej, akwarela od pasteli, technika szpachlowa od pędzla. Postaramy się o przegląd dostępnych na naszym rynku materiałów malarskich i firm zajmujących się ich sprzedaż. Pomożemy w wyborze tych najwłaściwszych. Opowiemy o doborze pędzli, podobrazi, farb i rozcieńczalników.

Chcemy także stworzyć stale rosnący słownik terminów związanych z malarstwem.

Będzie on rozwijany wraz z zapotrzebowaniem na tego typu wiedzę. Liczymy tu także na Państwa pomoc przy korygowaniu niedociągnięć.

Postaramy się by portal ten stał się miejscem swobodnych dyskusji na tematy związane z malarstwem. Zapraszamy do niej wszystkich, którzy maja w tym temacie coś do powiedzenia.

Chcą podzielić się swoimi uwagami, refleksjami, spostrzeżeniami.  Artyści profesjonaliści, amatorzy, początkujący każdy znajdzie miejsce dla swojego zdania w temacie. Do dyskusji zapraszamy także osoby kupujące obrazy – kolekcjonerów, znawców i miłośników dobrego polskiego malarstwa.

Już teraz poszukujemy osób chętnych do współpracy z nami przy rozwijaniu portalu. Zapewniamy publikacje w doborowym towarzystwie, a wraz ze rozwojem portalu stałe miejsce w wybranych działach. Strona ta chcemy by była tworzona z pasją i prawdziwym zaangażowaniem. Marzy nam się centrum wymiany myśli , spostrzeżeń, wzajemnej pomocy i wspierania w tworzeniu i odbiorze obrazów.

Będziemy pisać o szeroko rozumiany rozwoju, o grupach, stowarzyszeniach i wszystkich formach wzajemnego wsparcia rodzących się talentów malarskich.

Wierzymy, że inspiracje da nam bardzo młody, lecz dynamicznie rosnący rynek polskiej sztuki. Będziemy czerpać z jego mocy, komentować wydarzenia, pomagać lepiej go zrozumieć. Nasze starania będą skupiały się na możliwie obiektywnym przedstawieniu rzeczywistości i pomocy w jej zrozumieniu. Chcemy by sztuka współczesne stała się bardziej przystępna. By odbiorcy mogli swobodnie wypowiadać się na temat emocji jakie wywołują w nich dzieła, by prawo do opinii mieli nie tylko kuratorzy i krytycy, lecz także ludzie niezwiązani zawodowo z malarstwem. Każda Państwa uwaga , spostrzeżenie będzie dla nas cenne. Pozostajemy stale otwarci na Państwa uwagi i sugestie. Za wszelka pomoc już teraz dziękujemy.

Życzymy zatem wielu emocji przy przeglądaniu naszego portalu. Wierzymy, że będą one głównie pozytywne i wniosą świeży powiew radości i spełnienia.

… zatem 🙂 Oficjalny portal malago.pl uważamy za OTWARTY!

, , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 43 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.

Administrator serwisu www.malago.pl

Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

Jeden komentarz dla “Malago – Twoje centrum malarstwa – startujemy”

 1. admin napisał:

  Jest bardzo ważnym,by w materii tak
  delikatnej i ulotnej,jaką jest
  formułowanie myśli o twórczości
  wyższej umieć się wyrazić nie tylko
  przez malarstwo,czy rzeźbę…
  Vidor


Dodaj komentarz

*