Krzysztof Kiwerski – obrazy ZAĆMIENIE

sob, Kwi 21, 2012

Aktualności, Obrazy

Krzysztof Kiwerski – obrazy ZAĆMIENIE

Jestem już zmęczona dniem. Robi się cicho i coraz ciemniej. Otoczenie gaśnie -leżę w łóżku. Zmysły przytępione. Przeglądam internet, do snu, i trafiam na obrazy Krzysztofa KiwerskiegoZaćmienia„. Nie, nie, tytuł może mylić. To raczej przebudzenia. Czuję się jakbym dostała końskiego kopniaka w głowę lub wypiła wiadro mocnej kawy. Światło i ciepło,mimo ledwie letnich barw obrazów, obudziło mnie,wbrew woli, zmusiło do myślenia. Ogień świecy, zamyślone kobiece twarze. Owady czy Anioły? Owady czy myśli o jutrze, czy o tym co było? Ogień, ciepło, kobieta, marzenia ulotne, sprawy ważne odłożone na bok a może już nigdy nie do odzyskania. Wiele skojarzeń.

Siedząc przed Jego obrazami, nawet mało zdolny pisarz stworzyć może wspaniałą nowelkę.

Zaćmienie I

Zaćmienie I

Dziwna para. Starzec i kobieta z innej, minionej już epoki. Czy aby na pewno? Delikatny płomień świecy oświetla tylko to, co artysta chce pokazać. W tym półcieniu skrywa się jakaś tajemnica, może zmartwienie? A może to chwila, w której trzeba podjąć jakieś ważne decyzje? Zrealizować marzenia nawet za każdą cenę. Czy warto? Czy tak można?Ten ogromny, irracjonalny robal, paskudztwo grzejące się w płomieniu świecy przypomina, że i w nas siedzą myśli i instynkty ohydne, które najlepiej czują się na granicy dnia i nocy.

Zaćmienie V

Zaćmienie V

Dwie postaci kobiet oświetlone mocnym płomieniem świecy. Obie tak samo ważne. Czy siedzą tu aby porozmawiać? O czym? A może pomilczeć? O czym? Ich oczy skrywa cień. Ale ich twarze nie są smutne i pełne rozpaczy. Te kobiety czegoś chcą, coś planują, o czymś marzą. A może już wiedzą, że za swoje marzenia poniosą zbyt wysoką cenę. Są jak te ćmy lecące do światła, tego, które ogrzewa i daje nadzieję. Ale wystarczy zrobić ten jeden krok za daleko i obłędny taniec w blasku płomienia świecy, taniec, który nie pozwala im przerwać lotu ,poprowadzi je prosto do zagłady.

L. Kochanowicz – blogerka

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Krzysztofa Kiwerskiego -> kliknij

, , , , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

*