Justyna Kopania

śr, Lut 3, 2010

Wideo

Justyna Kopania

Sztuka dla każdego jest czymś innym, każdy inaczej ją czuje, rozumie … Każdy inaczej odbiera ją. Dla mnie sztuka jest azylem, życiem, sensem, najlepszym cygarem, dobrą mocną herbatą, mocnym tytoniem, muzyką, poezją…. spojrzeniem na świat, na to, co mnie otacza, na ludzi, których spotykam…, kroplami deszczu, pełnią księżyca, jesiennymi liśćmi, ziarnkiem piasku…,rwącym , porywającym nurtem rzeki … Sztuka jest wolnością.
Główną inspiracją dla mnie jest Człowiek – w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. I właśnie „Ten Człowiek” – jest tematem głównym obrazów -zarówno wnętrze Człowieka… , jego psychika…., światopogląd….., jak również – jego wygląd…, twarz…. – jej wyraz….to wszystko, co może dziać się zarówno we wnętrzu…jaki na zewnątrz….. duszy, ciała….

Inspiracje do powstawania obrazów, są taką moją gubernią myśli…
Gubernia myśli…- prowincja duszy – imaginacja. Dlaczego ?- Gubernia, czyli : prowincja, kanton, część – czyli coś, co jest częścią całości; coś odległego,
a zarazem bliskiego – oczywistego, będącego rzeczywistością połączoną z imaginacją wyobraźni…- jak sen. Gubernia moich myśli… – nie wiem dokładnie gdzie jest, gdzie się znajduje…Być może umiejscowiła się w prawej części mojej duszy…O tam…- na dole…Widzisz ? – Oczywiście, że nie widzisz. Ja też nie widzę, ale jestem w stanie wyobrazić sobie prawą część mojej duszy – siedzi w fotelu, być może pali papierosa…, pije kawę, albo herbatę… i myśli… O czym ?-Nie wiem…Jestem teraz tutaj – siedzę przy biurku i piszę… Być może zaraz dotrę do niej, być może ujawni się na płótnie…Gubernia moich myśli, jest na pewno częścią mojej duszy – jej prowincją – moją wyobraźnią.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

*