Jarosław Jaśnikowski – obraz olejny Deszcz

śr, Lut 3, 2010

Obrazy

Jarosław Jaśnikowski – obraz olejny Deszcz

W tym obrazie postanowiłem inaczej spojrzeć na kwestie deszczu. Para wodna skraplając się przybiera formę parowozów, które opadając na ziemię nie roztrzaskują się z hukiem, tylko płynnie zamieniają się w ciecz rozlewając się po powierzchni. Mimo tak nietypowego opady atmosferycznego, parasole są niezbędnie potrzebne, gdyż tylko one są w stanie uchronić przechodnia przed nagłym upadkiem na niego deszczowego parowozu. W obrazie umieściłem również okno do innego świata, jest to nieistniejący już świat mojego dzieciństwa. Widać jak w słoneczny dzień stawiam pierwsze kroki. Na drodze, chodniku i nieistniejącym płocie, widać nieistniejący cień rzucany przez juz nieistniejącą lipę, której zapach w licowy wieczór pozostanie mi na zawsze w pamięci.

Na obrazie umieściłem również siebie w towarzystwie przewodnika, stoimy cierpliwie przy semaforze oczekując na pierwszą krople parowozowego deszczu, która spłynie prosto na nas.
Natomiast po lewej stronie kompozycji, namalowałem postać z unoszącym się pegazem, symbol artysty wędrowca, artysty poszukującego swego miejsca na świecie, jak i również swego miejsca w sztuce.

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Jarosława Jaśnikowskiego: https://www.touchofart.eu/galeria/Jaroslaw-Jasnikowski/

Rain_jj9

Autor: Jarosław Jaśnikowski

, , , , , , , , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 na 5)
Loading...

Dodaj komentarz

*