Ja „ piszę” obrazem, a Ona „maluje” słowem – Elżbieta Mozyro i jej twórczość

śr, 26 maja, 2010

Aktualności, Ludzie

Elżbieta Mozyro

Elżbieta Mozyro

Zostałam poproszona o napisanie czegoś odnośnie swoich obrazów, swojego spojrzenia na życie. Teoretycznie prosta sprawa ale…nie dla mnie.
Moja twórczość jest formą pamiętnika. Swoje emocje i odczucia maluję obrazami. Zapewne gdybym chciała i potrafiła słowem precyzyjniej wyrażać własne emocje to nie wyrażałabym się poprzez obraz, tylko najzwyczajniej napisałabym pamiętnik o swoim życiu i tych wszystkich emocjach, które targały mną przez lata.
Nie opiszę też co miałam na myśli malując dany obraz ,bo jest to niejako sprzeczne z moją naturą a z natury jestem osobą tajemniczą i odsłaniam ze swojego życia tylko tyle ile widać z mej twórczości.
Jest jednak ktoś, kto potrafi w sposób niemal bezbłędny odczytać to wszystko, co tak precyzyjnie staram się ująć w swoich obrazach a zarazem ukryć przed światem.
Tą niezwykle zdolną osobą jest Agnieszka Krzymińska. Trafiłam na nią „przypadkiem” w Internecie za sprawą wiersza, który napisała do jednego z moich obrazów na swoim blogu. Pamiętam moją pierwszą myśl po przeczytaniu tego wiersza: „ O Boże ! rozszyfrowała mnie” . Naprawdę było to przyjemnie niepokojące odczucie ,że ktoś kogo w ogóle nie znam i kto nie zna mnie, prześwietla mój obraz jak rentgen z każdej zobrazowanej emocji. Tak celnie wyjęła z mojego obrazu ukryte emocje i zamieniła je na słowa , że zrobiło to na mnie ogromne wrażenie.
To trochę tak, jakby ktoś dorwał się do mojego pamiętnika i przeczytał słowo po słowie, tylko, że w moim „pamiętniku” nie ma słów. Jak więc Agnieszka to robi ,że tak dokładnie je odczytuje? Nadal każda z nas o życiu prywatnym drugiej nic nie wie poza tym, że ja maluję i jestem z Giżycka a Ona pisze i jest ze Szczecina.
Z tego wynika, że wcale nie trzeba znać życia artysty by trafnie zinterpretować jego dzieło.
Ku mej wielkiej radości Agnieszka stworzyła jeszcze klika wierszy do moich obrazów i pozwoliła mi je tu umieścić

Zobaczcie sami jak piękną oprawą są dla moich obrazów Jej wiersze :

Elżbieta Mozyro Nieodwzajemnione uczucieStar

Szczęście jak motylNadzieja

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Elżbiety Mozyro: https://www.touchofart.eu/galeria/Elzbieta-Mozyro/

, , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

*