INWESTYCJE W SZTUKĘ: Tomas Mayer

czw, Maj 5, 2011

Aktualności, sztuka

Inwestycje w sztukę: Tomas Mayer

Relation 9 (Red Thought) & Relation 8 (Green Thought)

Relation 9 (Red Thought)                          Relation 8 (Green Thought)

18 maja w siedzibie Klubu Polskiej Rady Biznesu – Pałacu Sobańskich dla przedsiębiorców, kolekcjonerów sztuki i inwestorów odbędzie się zamknięty, elitarny pokaz malarstwa Tomasa Mayera. Artysta zaprezentuje charakterystyczne dla jego twórczości „Relacje” i „Agendy”.

„Pokaz malarstwa Tomasa Mayera będzie miał charakter biznesowy, którego głównym celem jest uczynienie z dzieł Artysty produktów luksusowych, a nawet inwestycyjnych. Relacje i Agendy, które zostaną zaprezentowane podczas wieczoru są zbiorami dzieł, które rokują zyskiem, na co wskazują dotychczasowe wyniki sprzedaży w Polsce i na świecie, zarówno w sektorze prywatnego, jak i firmowego lokowania kapitału.” – mówi Agata Mayer, główny organizator wydarzenia.

„Przyglądając się historii rynku sztuki w Polsce, szczególnie przełomowi lat 80 i 90 ubiegłego stulecia, zauważamy, iż mimo jego powolnej stabilizacji, nadal znajduje się on w początkowej fazie rozwoju, co wynikać może między innymi z niedojrzałej, postsocjalistycznej świadomości naszego regionu. Normalizacja i zauważalne zmiany na polskim runku sztuki wynikają przede wszystkim z otwarcia się na rynki międzynarodowe, szczególnie po roku 2004, co daje nam duże możliwości promocyjno-edukacyjno-inwestorskie na własnym podwórku, jak i poza jego granicami. Otwarcie się na rynki światowe spowodowało, iż polska sztuka zarówno współczesna, jak i najnowsza zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na walory estetyczne, czy przyjemność posiadania rzeczy unikatowej, ale przede wszystkim ze względu na możliwość budowania kolekcji i inwestowania w nie.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż możliwość łatwego wyjścia z inwestycji, a także niskie progi wejścia dają większe szanse skorzystania z tego rodzaju ‘produktu’ inwestorom.” – podkreśla Agata Mayer.

Alchemy No.6

Alchemy No.6

„Kolekcjonerzy coraz częściej zwracają uwagę na to, czy dany artysta posiada w swoim dorobku udokumentowaną aktywność artystyczną, taką jak: wystawy indywidualne, wystawy muzealne, a także czy jego dzieła są częścią prywatnych kolekcji. De facto zaczyna mieć to większe znaczenie, aniżeli sama cena dzieła. Wybitny ekspert sztuki Todd Lewin w jednej ze swych wypowiedzi na temat ubiegłorocznych targów sztuki współczesnej Art Basel stwierdził, iż: ‘sztuka staje się coraz bardziej intelektualna, a jej poziom zwiększa się’.

Reasumując, inwestowanie w sztukę jest więc alternatywą wobec tradycyjnych narzędzi inwestycyjnych. Poszukiwanie piękna i chęć dobrego zainwestowania w nie, jest w mojej opinii najkorzystniejszą i najlepszą inwestycją.

Mając to wszystko na uwadze będziemy starać się wzbudzić wśród zaproszonych gości zainteresowanie dziełami Tomasa Mayera, jako inwestycją opłacalną, ze względu na jakość dzieła samego w sobie, jego trwałość, unikalność, pozycjonowanie i popularność. Twórczość Tomasa Mayera, jeszcze niedostatecznie znana na polskim rynku sztuki, podparta wynikami sprzedaży, wieloletnim doświadczeniem, konsekwencją, tradycją, silnie argumentowanym manifestem, będącym fundamentem interpretacji i artystycznych poglądów Artysty, staje się gwarancją bezpiecznej i skutecznej inwestycji i jednocześnie receptą na największy zysk w tego rodzaju przedsięwzięciach.

Zależy nam na połączeniu dwóch, jakże ważnych i bliskich sobie dziedzin – sztuki i biznesu.

Współpraca między sztuką, a biznesem jest możliwa, a nawet konieczna. Historia rynku europejskiego uczy nas jednego, iż nabywanie i zbywanie dzieł sztuki jest potrzebą człowieka, bez względu na panującą modę czy kontekst kulturowy” – wyjaśnia Agata Mayer.

 

 

Źródło: Archiwa Biura Prasowego

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Tomasa Mayera-> kliknij

, , , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 głosów, średnia: 4,67 na 5)
Loading...

Dodaj komentarz

*