Cztery Pory Roku – Album – Wojciech Górecki

wt, Lip 5, 2011

Polscy artyści

Cztery Pory Roku – Album – Wojciech Górecki

Właśnie ukazał się wydany nakładem wydawnictwa „Bernardinum” świetnie wydany Album „ Cztery Pory Roku” przedstawiający malarstwo Wojciecha Góreckiego. Prócz informacji o Artyście, jego rozbudowanej biografii opatrzonej zdjęciami w Albumie znajdziemy także fotoreportaż z pracy artysty. Wojciech Górecki swoje Obrazy maluje głównie z natury, na żywo – w plenerze. By rozpocząć malowanie Obrazu nie powstrzymuje go siarczysty mróz, mglista aura, czy jesienny deszcz.
W nowo wydanym Albumie znajdziecie Państwo wiele efektów tej pełnej poświęcenia pracy.
Obrazy Wojciecha Góreckiego to realizm w najczystszej formie, a tak o Artyście pisze Adam Ziemianin:

Po mistrzowsku łapie chwile (…) W moim odczuciu Wojtek Górecki nie szuka cudów, on wydobywa cuda ze zwykłych miejsc, wręcz pospolitych krajobrazów. Pod jego pędzlem te zwykłe miejsca i pospolite krajobrazy przeistaczają się w metafizyczne światy i zjawiska. On nie upiększa zwykłego nadmorskiego krajobrazu czy kozackiego stepu, on go tylko uwzniośla. W jakiś sposób uniwersalizuje, choć to zawsze będzie jego step i jego nadmorska plaża. (…) Pomyślałem nawet, że gdybym umiał malować tak jak Wojtek, może nie pisałbym wierszy, bo obrazy Wojciecha Góreckiego są malarskimi wierszami bez słów, a mimo tego – a może właśnie dlatego – tak wiele mówią. (…)

Trzeba przyznać, że artysta umie po mistrzowsku łapać chwile, które trafiają dzięki niemu do wielkiego zielnika obrazów, który jest ważnym rozdziałem, wchodzącym w skład albumu wieczności sztuki. Prace te nigdy nie będą kostyczne, nigdy się nie zestarzeją (…). W jego pracach malarskich coś wisi w powietrzu. Coś nieuchwytnego! Coś tajemniczego, a w każdym obrazie zamknięta jest emocja, która towarzyszyła jego powstawaniu (…).

Wojciech Górecki Cztery Pory Roku

Autor: Wojciech Górecki
Rok wydania: 2011
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 160
Format: 235 x 320
ISBN:978-83-62994-23-6

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Wojciecha Góreckiego: https://www.touchofart.eu/galeria/Wojciech-Gorecki/

, , , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 43 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.

Administrator serwisu www.malago.pl

Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

*