ARTYSTA NIEPOKORNY…

pon, Lis 29, 2010

Aktualności, Ludzie

ARTYSTA NIEPOKORNY…

Jack Lipowczan (JALI)  jest artystą niepokornym i zaskakującym. Wyraża siebie. Po swojemu ukazuje własne fascynacje, przeżycia i niepokoje. Jego sztuka w dużej mierze ma charakter ludyczny.

Dante's...

Intrygują go przede wszystkim takie zagadnienia jak: natura czasu – od starożytności problem filozofów – co uobecnia w dowcipny sposób w swoich obrazach; podróż, będąca symbolem ludzkiego życia; oraz gra z czasem i losem. Ponadto okazjonalnie w prześmiewczy sposób komentuje rozmaite zdarzenia w Europie, które go poruszyły.

Malarz w swoich przedstawiIt's a showtimeeniach scala przeciwstawne realności zarówno świata zewnętrznego, świata kultury, jak i wewnętrznego reprezentowanego przez przeżycia, marzenia i sny. I co istotne, adaptuje poetykę gatunków kojarzących się ze sztuką popularną (rysunek satyryczny, ilustrację komputerową, film animowany) do własnych potrzeb, a tym samym podporządkowuje system wartości kultury popularnej kulturze „wysokiej”.

Koherentne układy wizualne zawarte w metaforycznych obrazach Lipowczana zdają się nie poddawać „rozbrojeniu”semantycznemu. Niemniej mam wrażenie, że artysta – jak to powiedział Rene Magritte – za pomocą malarstwa chce uczynić myśl widzialną.

Andrzej Haegenbarth

Flying Circus

 

Zapraszamy do Galerii Touch of Art – w naszej ofercie znajdziecie Państwo obrazy Jacka Lipowczana: https://www.touchofart.eu/galeria/Jacek-Lipowczan/

, , , , , , ,

Ten wpis został dodany przez:

- napisał 186 artykułów na www.Malago.pl – Twoje centrum malarstwa.


Profil autora

Oceń ten wpis:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 na 5)
Loading...

Dodaj komentarz

*